A hét témája 11.
Milyen tavaszi megjelenésű, illetve még az első félévre beígért képregényekre szeretnék előbb-utóbb lecsapni?
Folytatódik a könyvturistás kívánságlista! Az elmúlt hetekben többször írtam azokról az idei megjelenésekről, amik fölkeltették az érdeklődésemet; ezúttal pedig azt veszem sorra, milyen kora-késő tavaszi és nyár eleji megjelenésű képregényeket szeretnék előbb vagy utóbb mindenképpen beszerezni. (Persze szokás szerint a teljesség igénye nélkül, hiszen sok egyéb izgalmas, beharangozott/áhított megjelenésre is várok, de a jelenlegi bizonytalanságban már annak is nagyon-nagyon fogok örülni, ha ezeket a köteteket megszerezhetem!)
Gene Luen Yang (et al.): Avatár - Ígéret
(Szukits kiadó)
Az egyik kedvenc animációs sorozatom - az Avatár: Aang legendája - folytatása képregényben, egy roppant elismert alkotótól. Már alig várom! A Korra legendája képregényes folytatása is nagyon tetszett, úgyhogy ezt a kötetet sem akarnám kihagyni: irtó lelkes és kíváncsi vagyok, miként viszi tovább a sztori a kis csipet-csapat kalandjait a sorozat szépen lezárt befejezése után. Aki még nem látta a rajzfilmsorozatot, annak mindenképp érdemes belefognia, én csak ajánlani tudom bárkinek, gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt. Túlzás nélkül, kiérdemelten nevezhető modern klasszikusnak, minden részletében gondosan kidolgozott, amolyan igazi "csupa szív és csupa ész" alkotás, amit sosem késő bepótolni. A képregényes folytatásnak eredetiben több további kötete is megjelent, remélem, ezek előbb-utóbb szintén sorra kerülnek a hazai kiadásban.
Marjorie Liu & Sana Takeda: Monstress - Fenevad 4.
(Fumax kiadó)
Ha minden igaz, tavasszal folytatódik az egyik kedvenc képregénysorozatom is - naná, hogy már alig várom Farkasvérű Maika legújabb kalandjait! Imádom ennek a képregénynek a (mindkét Avatár-sorozathoz hasonlóan) csodálatos, ázsiai ihletésű fantáziavilágát, ahová szuper lesz visszatérni - még ha a történet alapvetően nem is éppen egy könnyed móka-kacagás. Az izgalmas, fordulatos, kiszámíthatatlan sztori nehéz témákkal és kérdésekkel is foglalkozik, nem leplezi el az erőszakot, sem a háború borzalmait. Egészen egyedi, szinte letehetetlen mű, a stílusában és a mondanivalójában egyaránt, fanyar humorral és hol irtó rémisztő, hol nagyon cuki varázslényekkel megspékelve. Igazán érdemes tennie vele egy próbát még annak is, aki - hozzám hasonlóan - ódzkodik a keményebb tartalmaktól, mert kár lemaradni róla. Ahogy azoknak a fantasyrajongóknak is érdekes, kihagyhatatlan lehet, akik amúgy nem igazán szoktak képregényt olvasni - sőt szerintem remekül alkalmas arra, hogy belekóstoljunk ebbe a médiumba. Plusz azt is bátran kijelenthetem, hogy olyan különleges macskákkal, mint amik ebben a sztoriban vannak, tutira sehol máshol nem találkozhatunk...
Raina Telgemeier: Görcs
(Ciceró kiadó)
A Mosolyogj! és a Nővérek szerzőjének újabb sikeres, népszerű, elismert és díjnyertes képregénye. Ha minden igaz, még az első félévben megjelenik, és egy nagyon fontos, sokakat érintő témát dolgoz fel, fiatalabbaknak is jól érthető módon: a szorongást, annak minden testi-lelki nehézségével együtt, a szégyenlősségtől a gyomorgörcsig. Nagyon kíváncsi vagyok, hogyan írta-rajzolta meg Telgemeier ezt a szintén saját életéből vett történetet - most, ezekben a különösen bizonytalan és nehéz időkben aztán végképp sok iskolás gyereknek segíthet egy ilyen kötet. Az idősebbekről nem is beszélve, akiknek szintén hasznos lehet, akár abban, hogy a kisebbekkel beszélni tudjanak az ilyen problémákról, akár abban, hogy a saját testi-lelki egészségükkel foglalkozzanak. Telgemeier ifjúsági képregénysorozatának kötetei mind-mind önálló történetek, külön-külön is tökéletesen élvezhetőek, és bármilyen sorrendben olvashatóak. Ugyanúgy remek szórakozást-kikapcsolódást kínálnak gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt, hozzá érdekes és értékes mondanivalóval, mint a Nimona, az Egérőrség vagy az Ánya kísértete.
Greg Pak & Phil Noto:
Star Wars - A lázadók végzete
(Szukits kiadó)
Az eredeti Star Wars-trilógia első két része közötti években játszódó képregénysorozat utolsó kötete - innentől már átlépünk A Birodalom visszavág érájába, amit egy új alkotói csapat visz majd tovább a lapokon. Szerintem nagyon ügyes, ötletes és jópofa, ahogy a készítők kitöltik a filmek közti teret, arról nem is beszélve, milyen szuper újra látni a régi kedvenceket. Rajongóknak mindenképpen érdekes, remek szórakozást kínál, akár szoktak amúgy képregényt olvasni, akár nem. Azt külön élvezem ebben a sorozatban, hogy nem kellett mind az összes részt-kötetet végigolvasni ahhoz, hogy követni lehessen az egyes sztorikat, amik megtetszettek. Én legalábbis remekül tudtam így válogatni-csemegézni belőle; legutóbb pont az utolsó előtti kötetet szereztem be, és persze a nagy fináléról sem akarnék lemaradni!
Simon Spurrier & Caspar Wijngaard (et al.):
Doktor Aphra - A renegát végzete
(Szukits kiadó)
Kedvenc renegát űrrégésznőm kalandjai is elérkeztek a drámai fináléhoz - de csak átmenetileg kell majd búcsút vennünk tőle, mert Aphra is vissza fog térni előbb-utóbb, és nála úgyszintén más alkotók veszik át a stafétabotot. (Hát, az biztos, hogy a képregények világa sosem unalmas vagy változatlan!) Mint már a borítón is látszik, nem túl hősies főhősnőnk szokás szerint messziről kerüli a bajt, tökéletesen ura a helyzetnek, és garantáltan jól fog kijönni a szituból... (?) Aggodalomra semmi ok, hiszen Aphra az ékes bizonyíték, hogy csalánba nem üt a ménkű, rossz pénz nem vész el stb. Legalábbis remélem, mert a rosszcsont régészdoktornő remekül ért hozzá, hogyan keveredjen mindig valami jó zűrös kalamajkába... Nagyon-nagyon megkedveltem ezt a sorozatot, ami mintha az Indiana Jones-t elegyítené a SW világával, főszerepben egy mindenféle szabályra-törvényre-rendre fittyet hányó űrkalandornővel. Természetesen ezt a kötetet sem hagyhatom majd ki!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése